Ricochet
single

Spotkanie z rodzicami

Pierwsze dni maja to dla wielu czas odpoczynku i świętowania, czas spędzany z bliskimi w przydomowych ogródkach, na działkach bądź na różnego rodzaju wyjazdach. Dla nas, kleryków to również chwila, gdy opuszczamy seminaryjne mury. A wszystko po to, by spotkać się z naszymi rodzicami.

W tym roku nasza powiększona seminaryjna rodzina spotkała się w pijarskim Centrum Kultura i Wiara w Hebdowie – w miejscu, gdzie każdy może doświadczyć wieloletniego ducha Zakonu Ojców Norbertanów.

Pobyt w Hebdowie był dla nas okazją nie tylko do spotkania się z własnymi rodzicami, ale także do zapoznania się z rodzicami naszych współbraci. W czasie takich wyjazdów nasze rodziny wzajemnie się poznają i mają możliwość wymiany swoich doświadczeń. Aby tak rzeczywiście było, w programie nie mogło zabraknąć czasu na rozmowy, zabawy integracyjne oraz wspólne śpiewy przy ognisku. W dodatku malownicze nadwiślańskie tereny sprzyjały długim i wyczekiwanym spacerom.

Korzystając z obecności w Hebdowie odwiedziliśmy Kopalnię Soli w pobliskiej Bochni. Dla jednych była to kolejna wizyta w bocheńskich podziemnych korytarzach, dla drugich natomiast zjazd kilkaset metrów pod ziemię był zupełnie nowym doświadczeniem i – dostarczając mnóstwa adrenaliny – wiązał się z pokonaniem własnych leków. Słoneczna pogoda pozwoliła nam także na poznanie historii królowej Bony, okrążającej jedną z wież nowowiśnickiego zamku.

Długi majowy weekend spędzany z rodzicami dla nas, kleryków – ale także i dla naszych rodzin – stał się piękną, coroczną tradycją, która dostarcza nam zawsze mnóstwa radosnych i wzruszających przeżyć. To także czas rodzących się znajomości, a czasem nawet rodzinnych przyjaźni.

Tych wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć atmosfery miejsca i poznać historię klasztoru w Hebdowie, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.wiaraikultura.pl

kl. Krzysztof Świderski SP

    1 thought on “Spotkanie z rodzicami”

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *