Ricochet
single

Sylwester pijarski

Tegoroczny sylwester pijarski odbył się w Łapszach Niżnych. Po przyjeździe został zorganizowany posiłek na świeżym powietrzu, a po nim Droga Krzyżowa na kalwarii spiskiej. Czas był wypełniony wieloma wydarzeniami. Już następnego dnia w czasie wycieczki w góry można było podziwiać piękne widoki, a wieczorem podziękować za ten czas Jezusowi podczas nabożeństwa w kościele.

Ostatniego dnia grudnia przed południem odbyła się Eucharystia podsumowująca rok, po której rozpoczął się quest dotyczący bł. ks. Józefa Stanka, po południu można było wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Po całym dniu, wieczorem rozpoczął się główny punkt pobytu w Łapszach – pijarska zabawa sylwestrowa! Nie zabrakło na niej oczywiście słynnych tańców pijarskich. Zabawa trwała do białego rana z przerwą o północy na powitanie nowego roku oraz Eucharystię. Następnego dnia po śniadaniu wszyscy rozjechali się do domów. 

Był to dobry czas, w którym oprócz możliwości poznania nowych osób, było także i coś dla ducha – wspólne modlitwy, Eucharystie. Mile wspominam to wydarzenie, był to mój pierwszy sylwester pijarski. Wspaniałe chwile, miła atmosfera, świetna zabawa!

kl. Paweł Złowocki SP

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznego sylwestra: Sylwester pijarski 2018

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *