Ricochet
single

Rekolekcje liturgiczne

Już od lat w drugi weekend listopada zjeżdżają do naszego seminarium ministranci i lektorzy z całej Polski, by u pijarów przeżywać swoje rekolekcje liturgiczne. Nie inaczej był tym razem. Na czas rekolekcji w seminarium zamieszkało jedenastu ministrantów i lektorów, a przez czas skupienia przeprowadził ich o. Piotr Recki SchP – prowincjalny moderator Liturgicznej Służby Ołtarza.

Tematem rekolekcji były słowa zapisane przez św. Łukasza Ewangelistę, a wypowiedziane kiedyś do Pana Jezusa przez jednego z Jego uczniów: Panie, naucz nas modlić się (Łk, 11, 1). W ramach rekolekcyjnego skupienia uczestnicy zastanawiali się nad tym, co oprócz Bożej łaski potrzebne jest człowiekowi do dobrej modlitwy. I co zrobić, by modlitwa nie była tylko smutnym obowiązkiem, z zaniedbania którego trzeba się spowiadać.

Warto dodać, że poza rekolekcjami liturgicznymi odbywają się w naszym seminarium także inne rekolekcyjne turnusy, m.in. Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Najbliższe odbędą się już w terminie 7 – 9 grudnia br. Wtedy znów otworzymy drzwi naszego domu przed tymi, którzy będą chcieli w nich uczestniczyć. A warto… Więcej informacji i zgłoszenia: powolania@pijarzy.pl  lub 666 397 538.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *