Ricochet
single

V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę

W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku odbyła się V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Wzięła w niej udział cała nasza wspólnota seminaryjna – Ojciec Rektor, Ojcowie Duchowni i klerycy.

Pielgrzymki Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę rozpoczęły się w 1999 roku i co pięć lat gromadzą w Częstochowie formatorów i kleryków z seminariów z całej Polski oraz państw ościennych. W tym roku do tronu Jasnogórskiej Pani przybyło ponad dwa tysiące alumnów i trzystu przełożonych.

Spotkanie rozpoczęło się apelem i krótkim rozważaniem we wtorek, 17 kwietnia. Następnego dnia w katedrze częstochowskiej konferencję wygłosił ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Mówił o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz o jarzmie naszego Pana, które jest słodkie i lekkie, ale pod warunkiem, że się je pokocha.

Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważania poprowadził bp Andrzej Przybylski. Następnie pielgrzymka ruszyła w stronę Jasnej Góry. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił arcybiskup Jorge Carlos Patron Wong – sekretarz Kongregacji do spraw Duchowieństwa.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *