Ricochet
single

Śluby uroczyste al. Łukasza Czub SP

W sobotę 24 marca 2018 r. w przyseminaryjnym kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie najstarszy kleryk naszego Seminarium – Łukasz Czub złożył swoje śluby wieczyste. Uczynił to na ręce Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józefa Matrasa. Zebrani na Uroczystości mogli usłyszeć wypowiadane przez Profesa słowa:

,, …pragnąc ściślej naśladować Chrystusa, składam moją profesję uroczystą w Zakonie Szkół Pobożnych i na Twoje ręce, Ojcze Prowincjale, ślubuję dobrowolnie i z całego serca Czystość, Ubóstwo i Posłuszeństwo i według tegoż posłuszeństwa Szczególną Troskę o Wychowanie Dzieci i Młodzieży zgodnie z Konstytucjami Zakonu.”

Każdy pijar dobrze zna te zaczerpnięte z naszych zakonnych Konstytucji słowa. Po raz pierwszy wypowiada się je uroczyście na zakończenie rocznego Nowicjatu, po raz ostatni zwykle w połowie piątego roku studiów, na kilka tygodni przed przyjęciem święceń diakonatu.

Jako wielka pijarska Rodzina dziękujemy Panu Bogu za odważną decyzję Łukasza. Wraz z Wami chcemy prosić za wszystkich naszych kleryków, przygotowujących się do ślubów wieczystych, a także wypraszać dla naszego Zakonu i całego Kościoła dar nowych powołań.

o. Piotr Recki SchP

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *