Ricochet
single

Warsztaty psychologiczne

Dbając o formację ludzką w seminarium, klerycy pierwszego roku uczestniczyli w dniach 2 – 4 marca w warsztatach, mających na celu zwrócenie uwagi na rolę dojrzałości człowieczeństwa na drodze powołania kapłańskiego i zakonnego. Sesja przeznaczona dla kleryków pod hasłem: Troska o powołanie- formacja ludzka odbyła się w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum w Krzeszowicach. Prowadzącymi warsztaty byli: ks. Jacek Lasoń CM- dyrektor ośrodka oraz psycholog pani Ewa Kosińska.

Klerycy uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość poznania, w jaki sposób ich historia życia, zachowanie, wpływa na sposób przeżywania drogi powołania, którą wybrali. Pani psycholog dzieląc się wieloletnim doświadczeniem w pracy z klerykami i księżmi starała się podkreślić, dlaczego warto zadbać o poznanie siebie samego, swoich zachowań, sposobu przeżywania uczuć, aby w chwilach kryzysu, z pomocą formatorów, móc właściwie zareagować i wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Wspólne wykłady i częsta praca w grupach, pozwalała na podzielenie się własnym doświadczeniem, sposobem radzenia sobie z trudnościami czy budowania zaufania i relacji międzyludzkich.

W ciągu trzech dni nie zabrakło czasu na wspólną, ale też i osobistą modlitwę, a mroźne poranki i wieczory ubogacone były wspólnotą, budowaną przy kubku gorącej czekolady.

 

 

 

 

 

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *