Ricochet
single

Grudniowy dzień skupienia

W Seminarium jeden dzień w miesiącu przeznaczony jest na milczenie, pogłębioną modlitwę, dłuższe pochylenie się nad Słowem, wysłuchanie konferencji duchowych, refleksję nad życiem, zebranie myśli, zapiski. 

Celem takiego seminaryjnego Dnia Skupienia jest zatrzymanie się przy sprawach ducha i próba oczyszczenia naszych intencji i motywacji trwania w powołaniu. Jeden z takich dni przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia), który został poprowadzony przez ks. Rafała Buchingera. Na konferencji podjęty został temat przeżywania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem w świetle życia zakonnego. Ksiądz Rafał Buchinger przekazał nam kilka niezbędnych rad by w codzienności życia odpowiednio wyważyć nasze działanie i nie uchybić Bogu służąc bliźniemu, tj. codziennie prosić Boga o mądrość, wolność wewnętrzną i szacunek dla czasu, który jest Bożym darem oraz pamiętać, że naszym celem jako chrześcijan jest świętość.

Cały dzień wypełniony osobistą modlitwą oraz wspólnym celebrowaniem Mszy świętej i Liturgii Godzin zakończyliśmy okolicznościową agapą.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *