Ricochet
single

Musical “Nowy Hiob”

17 grudnia nasi klerycy pojechali do Rzeszowa by obejrzeć musical pt. „Nowy Hiob” w wykonaniu Teatru „Atmosfera” działającego przy tamtejszej, pijarskiej parafii.

Reżyser tego przedstawienia Damian Ruszel użył zarówno kilku piosenek z repertuaru hiszpańskiego musicalu „Como grano de Trigo” jak i ułożył kilka własnych piosenek. To połączenie utworzyło wspaniałą, nową całość opowiadającą o losach naszego Założyciela- św.Józefa Kalasancjusza.

Historia zaczyna się w Rzymie, kiedy Kalasancjusz założył już swoją pierwszą bezpłatną szkołę i opowiada o losach jego młodej kongregacji. Trzeba tu z pewnością wspomnieć o wspaniałym przygotowaniu naszej parafialnej młodzieży. Sprzęt, scenografia, stroje i gra aktorska  były dopracowane do perfekcji. Docenili to i zauważyli wszyscy obecni na spektaklu, zwłaszcza pijarzy, którzy tłumnie przyjeżdżali przez cały adwent do Rzeszowa  i polecali nam to przedstawienie. W końcu oderwaliśmy się od zajęć i przyjechaliśmy na ostatni już termin, by przekonać się o tym na własne oczy. Było  warto!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *