Ricochet
single

Sylwester pijarski 2019/2020

Końcówkę roku 2019 część naszych kleryków spędziła w Poznaniu, gdzie kolejny już raz miał miejsce Sylwester Pijarski. W zabawie wzięło udział prawie 200 młodych ludzi związanych w jakiś sposób z naszym Zakonem, a pochodzących z całej Polski.

Już od 29 grudnia czekały na uczestników różnorodne atrakcje: od zwiedzania miasta, przez nietypowe zmagania sportowe, aż po kurs tańca rock’n’roll, których zwieńczeniem była sylwestrowa impreza w pijarskiej szkole w Poznaniu, rozpoczęta tradycyjnym polonezem. Poza rozrywką dla ciała obecna była także strawa dla ducha – codziennie uczestniczyliśmy z młodzieżą w Eucharystii, a poszczególne dni Sylwestra Pijarskiego kończyły się adoracją uwielbienia. Także i Nowy Rok powitaliśmy po chrześcijańsku: o północy przerwaliśmy na moment zabawę, by celebrować Mszę Świętą z Uroczystości Najświętszej Bożej Rodzicielki. A po Mszy (i pysznym, nocnym posiłku) zabawę kontynuowaliśmy do samego rana.

Tak właśnie rozpoczął się u nas rok 2020. I w początku tegoż roku, pragniemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom naszego seminarium oraz Zakonu złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne: niech ten rok będzie dla Was, Drodzy Przyjaciele, czasem spotkania i podążania za, nie tak dawno narodzonym, Zbawicielem. Życzymy Wam wszelkich Bożych łask i wstawiennictwa  Najlepszej Opiekunki, Maryi. Wszystkiego najlepszego!

kl. Jakub Urbaniak SP

Do obejrzenia: Film z sylwestra

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *