Ricochet
single

19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

W dniach od 11 do 14 października br. odbyło się w Krakowie kolejne, już 19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Uczestniczyło w nim około 600 młodych ludzi z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Hasło tegorocznego spotkania nawiązywało do posynodalnej adhortacji papieża Franciszka Christus vivit i brzmiało: On żyje, żyj i Ty!

Młodzi mogli wysłuchać trzech konferencji. Pierwszą wygłosił o. Piotr Wiśniowski, drugą ks. bp Janusz Mastalski, a trzecią o. Eloy Fernández SchP.

Młodzież miała także okazję zwiedzać Kraków, poznawać zabytki naszego miasta oraz przejść szlakiem krajobrazowym lasu niepołomickiego. Jednym z bardziej wyczekiwanych punktów programu była wieczorna zabawa chrześcijańska ubogacona tańcami pijarskimi, które cieszą się wśród młodych wielkim zainteresowaniem.

Nie mogło też zabraknąć czegoś dla ducha: ważnym aspektem tego wydarzenia była możliwość codziennego uczestnictwa w Mszy św., w wieczornych czuwaniach, połączonych z możliwością spowiedzi św.

Swój udział w tegorocznym Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej mieliśmy także my, klerycy. Jedni z nas byli odpowiedzialni za przygotowywanie posiłków, inni za prowadzenie śpiewu, jeszcze inni brali udział m.in. w prowadzeniu modlitw.  Dziś – już po zakończeniu SMP – można powiedzieć, że tak jak co roku, był to czas radosnej integracji ludzi młodych i wspólnego wędrowania za Jezusem.

kl. Jan Furman SchP

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *